Przerwy w przewozach na nowo otwartej linii kolejowej nr 25

Przerwy w przewozach na nowo otwartej linii kolejowej nr 25

Właśnie ogłoszono, że tymczasowo wstrzymuje się ruch na świeżo uruchomionej linii kolejowej nr 25. Polskie Linie Kolejowe (PLK) wyjaśniają, że aktualne przerwy są spowodowane nieukończeniem prac, które miały miejsce w czerwcu, głównie z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Linia kolejowa nr 25 między Opocznem a Skarżyskiem-Kamienną została ponownie uruchomiona dla ruchu w grudniu 2021 roku, po przerwie trwającej kilkanaście lat. Wtedy to, odnowione zostały regularne połączenia między Skarżyskiem a Tomaszowem Mazowieckim oraz Łodzią. Dodatkowo, do sieci kolejowej wróciły Końskie – miejsce, gdzie niedługo przed tym prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą program Kolej Plus.

Jednakże, mimo że inwestycja PLK, która poprzedziła reaktywację linii, nie była bezpośrednio powiązana z programem Kolej Plus, stała się ona symbolem planów Prawa i Sprawiedliwości odnośnie przywracania zlikwidowanych ciągów pasażerskich. Rok po odnowieniu połączeń, część z nich przejęła Łódzka Kolej Aglomeracyjna, co poszerzyło ofertę przewozową. Jednak na tle tego sukcesu, ciągłe przerwy w ruchu i zamknięcia torowiska przez PKP Polskie Linie Kolejowe rzucają cień na całość projektu.