Niezapomniana lekcja technologii: Darmowe laptopy dla uczniów z gminy Końskie

Niezapomniana lekcja technologii: Darmowe laptopy dla uczniów z gminy Końskie

Uczniowie czwartych klas w gminie Końskie nie kryli radości, gdy otrzymali darmowe laptopy. Te 283 urządzenia, które zostały nabyte za pieniądze pochodzące z funduszy rządowych, mają na celu umożliwienie uczniom korzystania z najnowszych technologii i ułatwić im naukę.

W Szkole Podstawowej nr 1, największej instytucji edukacyjnej w gminie, prawie sto uczniów czwartych klas otrzymało te komputery. Dyrektor szkoły, Paweł Milcarek, potwierdził, że sprzęt został podarowany wszystkim uczniom czwartych klas bez względu na poziom dochodów ich rodzin. Milcarek podkreślił także, że laptopy są przeznaczone do użytku domowego i nie ma potrzeby przynoszenia ich do szkoły.

Burmistrz gminy, Krzysztof Obratański, dodał, że laptopy zostały już rozdane uczniom w Końskich i Pomykowie. W tym tygodniu planowane jest dostarczenie urządzeń do kolejnych szkół. Gmina Końskie otrzymała dokładnie 283 laptopy – równo tyle ile wynosi liczba uczniów w klasach czwartych. Obratański wyraził również zadowolenie, zauważając, że laptopy są renomowanej marki i mają reputację urządzeń niezawodnych.

W Szkole Podstawowej nr 1 rozdano 93 laptopy, a w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich ich nowych właścicieli znalazło kolejne 47. W Stadnickiej Woli – 50, Dziebałtowie -19, Kazanowie -16, Bedlnie -10, Modliszewicach- 12, Nieświniu -12, Pomykowie -13 i Rogowie 11. W sumie do naszego województwa trafi 10,5 tys. laptopów.