Po trzech tygodniach utrudnień na linii kolejowej nr 25 wracają pociągi Polregio

Po trzech tygodniach utrudnień na linii kolejowej nr 25 wracają pociągi Polregio

Podróżujący wzdłuż trasy między Skarżyskiem-Kamienną a Końskimi oraz Opocznem mogą ponownie skorzystać z usług przewoźnika kolejowego Polregio. Przez ostatnie dni stycznia i początki lutego, z powodu awarii jednego z pojazdów, pasażerowie byli zmuszeni do korzystania z komunikacji autobusowej. Obecnie jednak, po przeprowadzeniu niezwłocznej naprawy jednostki spalinowej oznaczonej numerem SA136, podróżowanie koleją jest ponownie możliwe.

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi doniesieniami, druga połowa stycznia była okresem znacznych niewygodności dla korzystających z usług Polregio na odcinku ze Skarżyska-Kamiennej do Końskich i Opoczna. Z powodu braku dostatecznej liczby sprawnych pojazdów spalinowych w taborze świętokrzyskiego oddziału polskiego przewoźnika, nie wszystkie kursy ujęte w rozkładzie jazdy mogły być obsłużone. Pasażerowie musieli zatem korzystać z alternatywy w postaci autobusów, co wiązało się z wydłużeniem czasu podróży.

Zmaganie się z problemami na linii kolejowej nr 25, łączącej regiony świętokrzyskie i łódzkie, zakończyło się po mniej więcej trzech tygodniach. Jak zapewnili nas przedstawiciele Polregio, obecnie wszystkie zaplanowane kursy są już realizowane za pomocą pociągów. Pojazd Pesa Link, który wcześniej wymagał naprawy, jest znowu w pełni sprawny.

Jak przekazało Biuro Prasowe Polregio, w piątek 9 lutego pojazd spalinowy o numerze SA139-026 został poddany testom. Przeprowadzone próby zakończyły się sukcesem, a dzień później jednostka wróciła do codziennej eksploatacji. Zgodnie z zapewnieniami operatora kolejowego, w chwili obecnej wszystkie kursy odbywają się bez żadnych utrudnień wynikających z stanu taboru.