Mieszkańcy się ucieszą. Niebawem na dworcu w Końskich pojadą pociągi

Mieszkańcy się ucieszą. Niebawem na dworcu w Końskich pojadą pociągi

Od ponad 12 lat mieszkańcy Końskich czekają na ponowne uruchomienie peronu odjazdowego, z którego odjeżdżałyby pociągi osobowe. Niebawem okres ten dobiegnie końca, a to za sprawą coraz bliższego oddania do użytkowania peronu po zakończeniu prac adaptacyjno-remontowych.

Przez długi czas na terenie dworca kolejowego w Końskich widniała tak naprawdę tylko szarzyzna i smutek. Teraz powiało tam elegancją i nowoczesnością. Już 12 grudnia zaczną tam jeździć pociągi osobowe pomiędzy województwem świętokrzyskim a łódzkim. Będą obsługiwać trasę Łódź – Tomaszów Mazowiecki – Skarżysko-Kamienna.

Dobiegły końca długo wyczekiwane prace remontowe

Remont, do którego doszło na terenie koneckiej stacji został wykonany według wszelkich nowoczesnych form i przy użyciu najnowszych technologii i materiałów. Pojawiła się tam całkiem nowa tablica informacyjna z rozkładem jazdy, nowe torowiska, a także dojścia przystosowane do osób niepełnosprawnych. Za dojścia do peronów odpowiadało koneckie starostwo, natomiast inwestycją kolejową zajmowały się Polskie Linie Kolejowe.

W trakcie remontu wybudowano chodniki od ulicy 1 Maja do II Liceum Ogólnokształcącego na długości 300 mb. Drugi odcinek o długości około 100 mb wiedzie od ulicy Sportowej do peronu. Wzbogacono je o energooszczędne lampy led. Godziny odjazdów pociągów do Opoczna, Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego czy Skarżyska-Kamiennej można znaleźć na stronie portalpasazera.pl.

Zakończona inwestycja nie tylko odpowiada zapotrzebowaniu podróżnych, ale także wyróżnia się pięknymi walorami wizualnymi. Dzięki uruchomieniu nowego peronu podróżni bez większego problemu będą mogli jeździć do kilku większych miast, a także bez kłopotów dotrzeć np. do Łodzi, o co mieszkańcy zabiegali od dłuższego czasu.