Przed dwa lata uciekał policji. Został złapany

Przed dwa lata uciekał policji. Został złapany

Blisko dwa lata trwała ucieczka 33-latka przed wymiarem sprawiedliwości. Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Końskich udało się zatrzymać mężczyznę, który był poszukiwany aż sześcioma listami gończymi. Do odsiadki miał cztery lata za uszkodzenie ciała, kradzieże i pozbawienie wolności człowieka.

Proceder polegający na unikaniu odpowiedzialności za popełnione przez 33-latka przestępstwa trwał od stycznia 2020 roku. Przez cały ten czas skutecznie udawało mu się uciekać przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwaniu go sześcioma listami gończymi w związku z koniecznością odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci przypadkowo złapali poszukiwanego listami gończymi

W ostatnią niedzielę w godzinach popołudniowych policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich przeprowadzali rutynową kontrolę miejskich ulic. Gdy byli na ulicy Romualda Traugutta w Końskich zauważyli mężczyznę, który wyglądem do złudzenia przypominał poszukiwaną listami gończymi osobę.

Przypuszczenia funkcjonariuszy bardzo szybko się potwierdziły. W trakcie interwencji okazało się, że 33-latek jest tym, którego policja szukała od prawie dwóch lat. Popełnił kilka przestępstw – dopuścił się kradzieży rozbójniczej, uszkodzenia ciała i pozbawienia wolności człowieka. Łącznie do odsiadki ma cztery lata.

Zatrzymany trafił już do aresztu

St. sierż. Marta Przygodzka, oficer prasy koneckich policjantów przekazała, że zatrzymany 33-latek został już doprowadzony do aresztu w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich, po czym przetransportowano go do Aresztu Śledczego w Kielcach.

Jak się okazało szczęście 33-latka w postaci unikania wymiaru sprawiedliwości trwało niecałe dwa lata. Mężczyzna skutecznie unikał odpowiedzialności za popełnione przestępstwa, ale w pewnym momencie jego wolność musiała dobiec końca.