Zaplanowane inwestycje w Końskich – rozmowa z burmistrzem Krzysztofem Obratańskim

Zaplanowane  inwestycje w Końskich – rozmowa z burmistrzem Krzysztofem Obratańskim

Burmistrz gminy Końskie, Krzysztof Obratański, przekazał informacje o planach inwestycyjnych na przyszły rok podczas swojego wystąpienia w programie Bilans Dnia. Obratański zaznaczył, że sama tylko aktualna kadencja samorządu do tej pory zainwestowała ponad 300 mln zł w rozwój lokalny.

W kontekście budżetu na 2022 rok, burmistrz uświadomił, że gmina zamierza przeznaczyć łącznie 45 mln zł na różne cele inwestycyjne. Priorytetem będą drogi oraz infrastruktura komunikacyjna. Wśród planowanych działań wymieniono między innymi finalizację budowy ronda w centralnej części miasta.

Oprócz tego gmina zamierza dokończyć prace nad halą sportową przy Szkole Podstawowej nr 2. Wśród zaplanowanych inwestycji znalazło się także miejsce dla sportu – stadion przy ulicy Maratońskiej ma zostać rozbudowany o sekcję lekkoatletyczną. Kolejnym zadaniem będzie wyposażenie hali widowiskowej w Koneckim Centrum Kultury.

Krzysztof Obratański w rozmowie podkreślał, że to właśnie w trakcie jego kadencji miejscowy samorząd zdołał zainwestować już ponad 300 mln zł. Burmistrz wspomniał również o licznych wyróżnieniach przyznanych gminie oraz o planach na zbliżające się święta – m.in. uroczyste rozświetlenie choinki i Jarmark Bożonarodzeniowy, które odbędą się na rynku w Końskich. Całe wywiad dostępne jest do wysłuchania: