Apel Burmistrza Końskich do Powiatu Koneckiego o rekonstrukcję niebezpiecznego skrzyżowania

Apel Burmistrza Końskich do Powiatu Koneckiego o rekonstrukcję niebezpiecznego skrzyżowania

Skrzyżowanie czterech ulic: Lipowej, Wojska Polskiego, Armii Krajowej oraz Mostowej w mieście Końskie niespodziewanie zyskało status miejskiej legendy, niestety, tej mniej chlubnej. Co na pierwszy rzut oka wydaje się być typowym, bezpiecznym skrzyżowaniem, nieustannie jest miejscem różnorakich incydentów drogowych; od drobnych stłuczek aż po poważne wypadki.

Nie ma takiego miesiąca, kiedy to wspomniane skrzyżowanie nie byłoby areną jakiegoś zdarzenia drogowego. Z powodu ciągłej serii nieszczęśliwych incydentów, Burmistrz Końskich podjął decyzję o zwróceniu się z apelem do zarządcy tej drogi, czyli Powiatu Koneckiego. W swoim apelu podkreśla konieczność natychmiastowych działań mających na celu zmianę konstrukcji tego niebezpiecznego i zgubnego dla wielu kierowców skrzyżowania.

Dodatkowo, Burmistrz Końskich zapewnia, że samorząd lokalny jest gotowy do finansowego wsparcia projektu przebudowy skrzyżowania. Jest to kolejny dowód na wagę, jaką przywiązuje do bezpieczeństwa mieszkańców, podkreślając jednocześnie gotowość do podejmowania konkretnych działań w tej sprawie.