Międzynarodowe uznania dla burmistrza Końskich: Krzysztof Obratański otrzymuje tytuł Honorowego Obywatela Šali

Międzynarodowe uznania dla burmistrza Końskich: Krzysztof Obratański otrzymuje tytuł Honorowego Obywatela Šali

Burmistrz Końskich, Krzysztof Obratański, niedawno dołączył do grona Honorowych Obywateli miasta Šala na Słowacji. To wyraz uznania dla jego wkładu w rozwijanie dwudziestoletnich relacji partnerskich między tymi dwoma miastami. Honorowy tytuł jest dowodem na to, że partnerzy słowaccy doceniają wieloletnie więzi i dobrą współpracę z Końskimi.

Obratański przyznał, że otrzymanie tego tytułu stanowiło dla niego zarówno zaskoczenie, jak i powód do radości. Wyraził przekonanie, że tak wysokie wyróżnienie potwierdza wartość długotrwałej przyjaźni między Końskimi a Šalą.

Po ceremonii zapalenia choinki przez przedszkolaki z Końskich, burmistrz udał się na Słowację, gdzie następnego dnia odbyła się uroczystość wręczenia tytułu Honorowego Obywatela.

Obratański przypomniał, że pierwsza umowa partnerska dotycząca współpracy między Końskimi a Šalą została podpisana w 2002 roku. Od tego czasu oba miasta współpracują na poziomie samorządowym. Przyznanie mu honorowego tytułu, inicjowane przez primatora Józefa Bielickiego, podczas uroczystej sesji Miejskiej Rady z udziałem licznych gości, jest dowodem na to, jak dobrze ta współpraca się układa.