Kółka Gospodyń Wiejskich z gminy Końskie integrują się podczas wspólnej wigilii

Kółka Gospodyń Wiejskich z gminy Końskie integrują się podczas wspólnej wigilii

W sobotnie popołudnie, Kółka Gospodyń Wiejskich z gminy Końskie, po raz kolejny, spotkały się na wigilijnym stołu w Koneckim Centrum Kultury. Ten coroczny zjazd stwarza okazję do integracji dla tych różnorodnych grup z wielu sołectw.

Foyer Koneckiego Centrum Kultury przemieniło się w ogromną jadalnię, gdzie uczestnicy mogli usiąść do wigilijnego stołu. Widowisko stanowiło wystawienie jasełek przez Kółko Gospodyń Wiejskich „Ale Babki” z Wincentowa oraz minikoncert kolęd zaprezentowany przez gospodynie z Dziebałtowa. Za organizację całego wydarzenia odpowiadała Anna Wiaderna, która jest odpowiedzialna za opiekę nad KGW ze strony jednostki kultury koneckiej.

Do tej instytucji kulturalnej przybyły dziesiątki członków różnych Kół Gospodyń Wiejskich. Byli również obecni lokalni urzędnicy, w tym burmistrz miasta i gminy Końskie, Krzysztof Obratański. Modlitwę na rozpoczęcie wspólnej wigilii odmówił ks. Marek Rosiński, proboszcz parafii w Modliszewicach. Jak na tradycyjną Wigilię przystało, nie zabrakło łamania opłatkiem, składania życzeń, wspólnego kolędowania i co najmniej 12 przysmaków wigilijnych.