Nowy strażacki pojazd na podwoziu Volvo przybył do Ochotniczej Straży Pożarnej w Końskich

Nowy strażacki pojazd na podwoziu Volvo przybył do Ochotniczej Straży Pożarnej w Końskich

W poniedziałkowy wieczór, pomimo surowych warunków zimowych, centrum miasta wypełniło się mieszkańcami, którzy z niecierpliwością oczekiwali na nowy samochód strażacki. Pojazd, wart 1,1 miliona złotych, znalazł się pod skrzydłami Ochotniczej Straży Pożarnej w Końskich. Radosne powitanie pojazdu przez szereg strażaków, sygnały dźwiękowe i świetlne oraz czerwone race towarzyszące wydarzeniu, było dowodem na jego znaczenie dla lokalnej społeczności.

Zakup nowoczesnego samochodu na podwoziu volvo stał się możliwy dzięki zaangażowaniu różnych instytucji. Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Miasto i Gmina Końskie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Końskich – to instytucje, które wspólnie sfinansowały zakup tej wartościowej jednostki technicznej. Choć dostarczenie pojazdu do Końskich nastąpiło z pewnym opóźnieniem, nie zepsuło to radosnej atmosfery, którą można było odczuć na Placu Kościuszki.

Pojazd został sprowadzony do miasta przez prezydenta Ochotniczej Straży Pożarnej Końskie, Jarosława Kowalczyka oraz kierowcę Jarosława Kusiaka. Na granicy miasta, nowy samochód strażacki został eskortowany przez pojazdy innych jednostek OSP z terenu gminy Końskie, które zapewniły mu specjalny, sygnalizacyjny konwój. Gdy konwój dotarł na Plac Kościuszki, strażacy odświętnie odpalili czerwone race, a ośnieżony rynek nabrał nietypowej, malowniczej atmosfery.

W końcu przyszedł czas na symboliczne „ochrzczenie” nowego samochodu – to zadanie wykonano za pomocą szampana. Mieszkańcy miasta mieli też okazję przyjrzeć się bliżej nowemu pojazdowi i zapoznać się z jego wnętrzem oraz wyposażeniem.