Wielka zrzutka podczas Dni Końskich

Wielka zrzutka podczas Dni Końskich

Dni Końskie, popularne miejskie święto, stało się okazją do wsparcia młodego mieszkańca miasta, Bruna Słowińskiego, który zmaga się z nowotworem. Przez dwa dni ferii trwał na terenie imprezy pchli targ, zorganizowany przez grupę wolontariuszy. Celem był zbiór funduszy potrzebnych na leczenie chłopca. Wszyscy obecni na festynie nie szczędzili wkładu w tę szczytną akcję.

Nie tylko sprzedaż różnych przedmiotów była formą wsparcia dla Bruna. Organizatorzy targu, reprezentujący zespół „Pomoc dla Bruna. Razem możemy wszystko”, zaprezentowali również ofertę lotów balonem na uwięzi. Ta atrakcja została zaoferowana przez Miejsko-Gminny Dom Kultury, a cały dochód z niej został przeznaczony na konto Bruna. Na stoisku można było znaleźć wiele fantów pochodzących z poprzednich licytacji oraz prezenty od przyjaciół chłopca, który obecnie leczy się w Barcelonie.

Z entuzjazmem informują o sukcesie swojej inicjatywy na Facebooku: „Spieszę z cudowną informacją, że podczas Dni Końskich udało nam się zgromadzić kwotę 10976 zł, zarówno ze stoiska Pchli Targ dla Bruna, jak i z lotów balonem” – pisze na swoim profilu Anita Makuch, administratorka grupy wsparcia dla Bruna. Dodaje również, że w ciągu tych dwóch dni otrzymali mnóstwo wpłat BLIK-iem, które nie byli w stanie policzyć. Wyraża także wdzięczność Koneckiemu Centrum Kultury oraz Urzędowi Miasta i Gminy Końskie za umożliwienie przeprowadzenia akcji podczas festynu.