Wizyta polityków PiS i Suwerennej Polski na koneckiej targowicy

Wizyta polityków PiS i Suwerennej Polski na koneckiej targowicy

Krzysztof Lipiec oraz Marek Kwitek, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość, a także Mariusz Gosek z Suwerennej Polski, odbyli wizytę na targowicy w Końskich w piątkowe przedpołudnie. Podczas spotkania rozprowadzali swoje publikacje, nawiązywali dyskusje z ludźmi obecnymi na miejscu, zaś po zakończeniu roznoszenia gazet zaprosili na konferencję prasową. Głównym tematem konferencji miało być bezrobocie w kraju, z naciskiem na sytuację w powiecie koneckim.

Wizyta polityków w Końskich była spowodowana wydanym dzień wcześniej wyrokiem sądu, pierwszym o takim charakterze w bieżącej kampanii wyborczej. Warszawski Sąd Okręgowy postanowił zakazać Prawu i Sprawiedliwości propagowania nieprawdziwej informacji o stopie bezrobocia za czasów rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. W promocyjnym materiale PiS podawano stawkę bezrobocia na poziomie 15%, mimo iż rzeczywistość prezentowała się inaczej – stopa bezrobocia wynosiła 14,4%, jak zauważył poseł Krzysztof Lipiec.

Początek przemówienia posła Lipca to słowa: „Witam państwa w Końskich, mieście, gdzie wygrywa się wybory”. Następnie skupił się na problemie bezrobocia. Zaznaczył, że Końskie również doświadczało tego problemu za czasów rządów PO – stopa bezrobocia wynosiła tutaj 25,2%. Jednakże, pod rządami Prawa i Sprawiedliwości wskaźnik ten znacznie spadł i obecnie oscyluje wokół 10%.