Dlaczego parking przy UMiG Końskie jest zamknięty?

Dlaczego parking przy UMiG Końskie jest zamknięty?

Petenci, którzy chcieli dziś i wczoraj załatwić coś w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich, mogli się nieco zdziwić. Gdy tylko dojechali na miejsce, uświadomili sobie, że nie ma gdzie zaparkować. Z jakiegoś powodu zamknięto parking przy UMiG, ale powód jest bardzo sensowny. Chodzi o prace związane z Muzeum Ziemi Koneckiej.

Zamknięcie parkingu przy UMiG wiąże się oczywiście z pracami, jakie trwają przy budynkach należących do Muzeum Ziemi Koneckiej. Odbywają się one także na dziedzińcu pałacowym. Wszystkie one rozpoczęły się dnia 20.02.2023, ale pozostaje pytanie, do kiedy potrwają.

Czytaj także: W Końskich zaśpiewa Krzysztof Kijański

Gdzie parkować?

Może i urząd nie jest miejscem, do którego codziennie musimy się wybierać, ale jednak jest potrzebną instytucją. Nieraz trudno jest znaleźć czas na załatwienie pewnych spraw, dlatego szukamy dogodnych momentów w ciągu dniu, w których możemy się tam wybrać. Wsiadamy więc w auto i idziemy. Oczekujemy, że na miejscu będziemy mogli dogodnie zaparkować. A jednak nie możemy.

Gdzie w takim razie możemy zaparkować, jeśli mamy jakąś pilną sprawę w UMiG? Niestety nie zaparkujemy pod samym urzędem, gdyż miejsc parkingowych na ten moment tam nie ma. Alternatywą jest teren znajdujący się niedaleko Glorietty, przy samym pawilonie. Drugim parkingiem ratunkowym są miejsca przy Domu Kultury (ul. Partyzantów).