Ważna inwestycja w Końskich. Nowy obiekt na kulturalnej mapie miasta

Ważna inwestycja w Końskich. Nowy obiekt na kulturalnej mapie miasta

W piątkowe przedpołudnie w Końskich doszło do symbolicznego wmurowania tuby z przesłaniem dla przyszłych pokoleń w fundamenty sali widowiskowej. Planowana inwestycja, która będzie częścią Miejsko-Gminnego Domu Kultury ma zostać zakończone do połowy 2022 roku.

Kulturalna mapa powiatu koneckiego w przyszłym roku zostanie poszerzona o nowoczesny i nowy budynek. Przedmiotowa inwestycja dotyczy dużej sali widowiskowej ze sceną, 360 miejscami siedzącymi, pomieszczeniami garderób, pracowniami, przestronnym holem, miejscem do zorganizowania restauracji czy kawiarni, galerią i łącznikiem, pozwalającym na przemieszczanie się pomiędzy siedzibą Miejsko-Gminnego Domu Kultury a budynkiem dawnego gimnazjum.

Oficjalne rozpoczęcie inwestycji w Końskich

Inwestycja polegająca na budowie sali widowiskowej jest trzecim etapem wielkiego projektu pn.: ,,Przebudowa i rozbudowa budynku Gimnazjum nr 2 w Końskich na potrzeby Centrum Kultury (budowa hali widowiskowej oraz zmiana funkcjonalności budynku)”. Całość działań zostało wsparte przez Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w kwocie trzech milionów złotych.

Oficjalne rozpoczęcie realizacji inwestycji odbyło się w ostatni piątek, kiedy to doszło do symbolicznego wmurowania tuby w fundamenty hali. Podczas uroczystości obecni byli posłowie Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec (prezes partii w województwie świętokrzyskim), a także Marek Kwitek.

Ciekawe przedmioty we wmurowanej w ścianę tubie

Całą uroczystość poprowadził burmistrz Końskich Krzysztof Obratański. Obok niego na scenie pojawiali się wiceburmistrz miasta Marcin Zieliński, naczelnik Wydziału Inwestycji Cezary Maliborski, dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury Piotr Salata, jego zastępczyni Marzena Kądziela, a także miejscy radni.

W trakcie uroczystości poświęconej nowej hali widowiskowej obecny był również prezes firmy ,,PER-MIR” Grzegorz Perlak, który zapewnił, że pod koniec czerwca 2022 roku będzie można korzystać z hali. Ksiądz dziekan doktor Andrzej Zapart dokonał z kolei poświęcenia inwestycji.

W Końskich planowana jest kolejna ważna inwestycja. Więcej o niej tutaj.