Próbna matura w świętokrzyskim

Próbna matura w świętokrzyskim

Matury to czas, który wielu uczniom przysparza nieco stresu. Obecnie, kiedy już zakończyły się studniówki i dobra zabawa, szkoły zaczęły poważniej myśleć o czekających je maturach i się do nich przygotowywać. Jedną ze świetnych okazji dla uczniów, aby spróbować swoich sił i zobaczyć czego mogą spodziewać się na maturze, są matury próbne. W tym roku po raz kolejny odbędzie się 12 już Świętokrzyska Matura Próbna. Może w niej wziąć udział każda szkoła, która odpowiednio wcześnie zgłosi swoją chęć uczestnictwa.

Jak będzie wyglądała matura próbna

Matura próbna z założenia nie powinna niczym odbiegać od tej prawidłowej, tak aby jak najlepiej przygotować uczniów oraz dać im pewien wgląd w to co się będzie działo w maju. Dlatego też również na maturze próbnej obowiązuje elegancki strój, trzeba mieć przy sobie dowód osobisty, który okazuje się przy wejściu na salę maturalną. Poza tym, uczniowie muszą zostawić swoje telefony komórkowe przed salą pod opieką nauczycieli. Sama matura próbna przebiega w oficjalnej atmosferze, identycznie jak matura właściwa.

Jak przygotowywane są arkusze

Arkusze matury próbnej przygotowywane są przez specjalistów w danej dziedzinie. W praktyce w naszym województwie, matury próbne z języka polskiego oraz z matematyki zostaną opracowane przez Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, w którym to pracują specjaliści we wspomnianych dziedzinach. Jeśli chodzi o arkusz matury próbnej z języka angielskiego, to zostanie on przygotowany przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Organizacje te dają pewność opracowania rzetelnej matury próbnej, która może być prawdziwym przedsmakiem matury właściwej. Aby skorzystać z możliwości udziału w maturze próbnej, szkoły powinny zgłosić takie życzenie do dnia 1 marca (piątek) na adres mailowy [email protected]