Powstaje Big Band w Końskich

Powstaje Big Band w Końskich

Muzyka przyciąga wiele osób i wzbudza uśmiech na ich twarzy. Lubimy jej posłuchać kiedy jedziemy do pracy, po powrocie do domu, a także przy okazji wspólnej zabawy i spotkań z przyjaciółmi. Nic dziwnego więc, że coraz częściej powstają różnego rodzaju inicjatywy, mające na celu upowszechnić wiele rodzajów muzyki. Jedną z takich inicjatyw jest powstanie Big Bandu w Końskich. Pomysł pojawił się już jakiś czas temu, jednak ostatnio udało się wprowadzić go w życie. Realizacja pomysłu stworzenia big bandu była zainicjowana przez dyrektora Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Końskich, Piotra Salatę.

Pierwszy konecki big band

Z założenia big band powstały przy Domu Kultury miał zrzeszać ludzi o wykształceniu muzycznym, głównie absolwentów szkół muzycznych. Aktualnie w jego skład wchodzą właśnie takie osoby, a także doświadczeni muzycy, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą oraz umiejętnościami z innymi. Nad całym zespołem oraz nad jego prowadzeniem czuwa również wybitny muzyk Rafał Kądziela, dla którego jest to nie pierwszy zespół. W przeszłości podejmował się on już zadania jakim jest prowadzenie różnych zespołów muzycznych.

Nabór do zespołu

Już od jakiegoś czasu na stronie internetowej Koneckiego Domu Kultury, a także na jego profilu na Facebooku pojawiają się ogłoszenia o naborze do big bandu. Zaowocowały one pojawieniem się kilkunastu muzyków. Niektórzy z nich już wcześniej współpracowali w tym zakresie z Domem Kultury, inni to zupełnie nowe osoby, które chcą spróbować swoich sił w zespole. Nabór jest nadal otwarty, gdyż jak mówią sami uczestnicy, przydałoby się więcej osób i więcej instrumentów. Jeżeli więc masz doświadczenie i umiejętności w grze na jakimś instrumencie, konecki big band przyjmie Cię z otwartymi ramionami. Zespół liczy na wsparcie mieszkańców Końskich, ale również pobliskich miejscowości, którzy mieliby możliwość dojazdu na próby. Rezultatem wspólnego grania ma być koncert, który zostanie zaprezentowany mieszkańcom na wiosnę.