Mieszkanka gminy Fałków zatrzymuje nietrzeźwego kierowcę

Mieszkanka gminy Fałków zatrzymuje nietrzeźwego kierowcę

Niestety, ciągle jeszcze dość często zdarza się, że nietrzeźwi kierowcy wsiadają za kierownicę stwarzając zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. W takich wypadkach wymagana jest interwencja, do której dochodzi na różne sposoby. Do takiego nietypowego zdarzenia doszło w czwartek, 27 stycznia. Po godzinie 17.00 policja otrzymała wiadomość o zatrzymaniu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy. Do zatrzymania doprowadziła mieszkanka gminy Fałków, która wykazała się przy tym dużą odwagą oraz odpowiedzialnością. Jak przebiegła cała sytuacja?

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Do zdarzenia doszło na drodze prowadzącej z Olszamowic do Szreniawy. Mieszkanka gminy Fałków zauważyła citroena, który jechał całą szerokością drogi. Jak można się domyślić, kierowca był pijany i nie panował nad pojazdem. Kobieta odważnie zajechała mu drogę, po czym wysiadła z samochodu, podeszła do citroena, po czym wyjęła ze stacyjki kluczyki, uniemożliwiając kierowcy dalszą podróż. O całym zdarzeniu poinformowała policję.

Przyjazd policji

Po przyjeździe policji okazało się, że kierujący pojazdem miał we krwi niemal 3 promile. Takie stężenie alkoholu we krwi może bardzo łatwo doprowadzić do wielu wypadków. Tym razem na szczęście obyło się bez ofiar, jednak nie zawsze sytuacja kończy się tak pozytywnie. Pijany kierowca poniesie konsekwencję swojej nieodpowiedzialności, gdyż zostanie pozbawiony prawa jazdy oraz będzie miał do zapłacenia wysoką karę pieniężną. Jest to przestrogą dla wszystkich kierowców, szczególnie w okresie ferii zimowych, w czasie których całe rodziny z dziećmi wybierają się na urlopy. Zachowanie trzeźwości w czasie prowadzenia pojazdu nie tylko pozwoli nam uniknąć kar, ale przede wszystkim przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.