Nowy żłobek w Stąporkowie

Nowy żłobek w Stąporkowie

Niedawno pojawił się pomysł stworzenia żłobka w Stąporkowie. Na spotkaniu burmistrz gminy z przedstawicielami placówek oświatowych został poruszony między innymi ten temat. Żłobek miałby powstać na Placu Wolności. Drugim pomysłem jest powstanie w tym samym miejscu klubu dziecięcego, który również trafiłby w potrzeby mieszkańców. Nie wiadomo jeszcze jaka będzie ostateczna decyzja, jednak zarówno przedstawiciele oświaty, jak i mieszkańcy są zgodni, że obie inicjatywy byłyby dobrym pomysłem. Częściej jednak słyszy się głosy, że żłobek jest bardziej potrzebny.

Żłobek w Stąporkowie

Żłobek w Stąporkowie jest potrzebny, gdyż dla wielu rodziców byłoby to rozwiązanie problemu tego kto zajmie się dziećmi, jeśli oboje chcieliby wrócić do pracy. Sytuacja taka ma miejsce dość często, ze względu na zmieniające się warunki ekonomiczne i rosnące ceny. Co prawda można skorzystać z urlopu macierzyńskiego, jednak po jego skończeniu wiele mam szuka pracy lub decyduje się na powrót do dotychczasowej pracy. Właśnie to jest jednym z powodów, dla których tak wiele osób popiera pomysł budowy żłobka na Placu Wolności w Stąporkowie.

Zajęcia w żłobku

Co prawda nie ma jeszcze konkretnie sprecyzowanych planów na budowę żłobka ani tym bardziej na to ile dzieci miałby pomieścić, to jednak można z pewnością stwierdzić, że zapewni on zajęcia tym najmłodszym. Będą one dostosowane do ich wieku, tak jak w przypadku każdego innego żłobka. Dzięki takim dobrze dobranym aktywnościom, dziecko może rozwijać się w prawidłowy sposób, a kontakt z innymi dziećmi rozwija jego umiejętności zawierania przyjaźni już od najmłodszych lat. Jeżeli więc w Stąporkowie powstanie wspomniany żłobek, z pewnością będzie on praktyczną i przydatną inwestycją.

Jeden komentarz o “Nowy żłobek w Stąporkowie

  1. Zdecydowanie żłobek rozwiąże problem wielu rodziców. Sama ostatnio zastanawiałam się, gdzie zostawiłabym dziecko, jeśli znajdę się w takiej sytuacji.

Comments are closed.