Gdzie wybrać się na weekend

Gdzie wybrać się na weekend

Odpoczynek po całym tygodniu pracy jest czymś na co każdy z nas zasługuje. Pomaga nam on zregenerować siły i nabrać ich na kolejny tydzień. Nieraz jednak może być trudno zdecydować jak spędzić weekend, szczególnie jeśli w mieście nie dzieje się nic ciekawego. Mamy dla Was kilka pomysłów na ciekawe spędzenie czasu zarówno w najbliższych okolicach Końskich, jak i na bardziej i mniej odległe podróże. Każda z nich będzie się nieco różnić swim charakterem, jednak wszystkie zapewnią nam to samo – odpoczynek i relaks, na który sobie zapracowaliśmy.

Podróże po okolicy

W najbliższych okolicach Końskich możemy przejść się chociażby na nie za długi spacer na tak zwanym Piekielnym Szlaku. Będziemy tam mogli podziwiać przyrodę i całkowicie odpocząć od zgiełku miasta. Jednym z ciekawszych punktów na szlaku jest Pomnik Przyrody Skałki „Piekło”, który z pewnością warto obejrzeć. Jest to dobra opcja dla tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek na łonie natury. Jeśli jednak chcemy czegoś innego, możemy wybrać się na weekend do jednego z większych miast. Do wyboru mamy między innymi Warszawę oraz Kraków, które leżą mniej więcej w takiej samej odległości od Końskich. Możemy się tam wybrać własnym środkiem transportu lub transportem publicznym na jeden dzień lub na cały weekend.

Dalsze podróże

Czasami słyszy się opinie, że weekend jest zbyt krótki, żeby wybrać się za granicę. Nie zgadzamy się z taką opinią, szczególnie że aktualnie możemy dostać się bardzo szybko niemal do każdego kraju europejskiego. Poza tym linie lotnicze oferują naprawdę bardzo dobre połączenia po niskiej cenie. Warto więc skorzystać z jednego z wielu oferowanych kierunków i wybrać się na weekend do jednej ze stolic europejskich. Polecane są między innymi miejsca takie jak Rzym, czy Mediolan we Włoszech, Madryt i Barcelona w Hiszpanii, a także Londyn, czy Dublin w Anglii oraz Irlandii. Wybór jest oczywiście dużo większy, wszystko będzie więc zależało od naszych upodobań. Jedynym problemem może być dojazd do najbliższego lotniska (możemy zdecydować się na wylot z Warszawy, Krakowa, Katowic lub Łodzi), warto więc dobrze go zaplanować.