Ostatnia noc przyniosła dwa dachowania na drogach powiatu koneckiego

Ostatnia noc przyniosła dwa dachowania na drogach powiatu koneckiego

Pod koniec minionego tygodnia, w nocy z niedzieli na poniedziałek, doszło do dwóch groźnych incydentów na drogach powiatu koneckiego. Oba zdarzenia charakteryzowało niebezpieczne dachowanie pojazdów. Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce na drodze wojewódzkiej oznaczonej numerem 728, która prowadziła pomiędzy Końskimi a Gowarczowem. Drugi, niemniej niepokojący incydent, miał miejsce na terenie gminy Smyków.

Przy drodze, tuż za Baryczą w gminie Końskie, doszło do dachowania samochodu marki Audi. Jego kierowca, 54-latek, z nieznanych jeszcze powodów stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu przydrożnego. Informacje te potwierdził sierżant Krzysztof Bernat, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Jak ustalono na miejscu zdarzenia, mężczyzna był trzeźwy i nie wymagał pomocy medycznej. Kierującemu autem Audi postawiono zarzuty i ukarano go mandatem karnym. Z relacji strażaków wynika, że po dachowaniu, 54-latek samodzielnie nie mógł opuścić pojazdu. Pomoc w wydostaniu się z auta przyszedł od osób trzecich, które zauważyły zdarzenie. Funkcjonariusze straży pożarnej zabezpieczyli miejsce wypadku i odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe.