XXVII Nocna Majówka w Końskich: Wydarzenie dla ponad 120 entuzjastów pieszych wędrówek

XXVII Nocna Majówka w Końskich: Wydarzenie dla ponad 120 entuzjastów pieszych wędrówek

Rozpoczynając od Ogródka Jordanowskiego w Końskich, XXVII edycja Nocnej Majówki zainicjowała swoją podróż w sobotę. Przy tej okazji, więcej niż 120 zapaleńców turystyki pieszej podjęło wyzwanie nocnego spaceru, opierającego się na temacie „Niebo i Piekło”. Za organizację tego wydarzenia odpowiada Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK), mające swoją siedzibę właśnie w Końskich.

Zgodnie z tym, co przekazała Magdalena Weber, reprezentantka końskiego oddziału PTTK, trasa wydarzenia miała długość około 20 kilometrów. Start odbywał się z Ogródka Jordanowskiego w Końskich, a następnie uczestnicy szli ścieżką zaaranżowaną przez członków lokalnego oddziału PTTK. Najpierw ruszyli leśnym duktem, potem zmienili kierunek na żółty szlak, by na koniec podążać czerwonym szlakiem bezpośrednio do Piekła.

W obszarze skalistym, znany jako „Piekło”, pomiędzy godziną 23:30 a 1:00, planowano rozpalenie ogniska. Po zakończeniu tej części wydarzenia, uczestnicy Nocnej Majówki mieli możliwość powrotu do Końskich indywidualnie, wybierając własną trasę powrotną.