Kontynuacja kadencji dla wiceburmistrzów Końskich oraz jedna zmiana wśród dyrektorów samorządowych jednostek

Kontynuacja kadencji dla wiceburmistrzów Końskich oraz jedna zmiana wśród dyrektorów samorządowych jednostek

Wiceburmistrzem miasta Końskie na kolejną, czwartą kadencję jest ponownie Krzysztof Jasiński, natomiast Marcin Zieliński rozpoczyna swoją trzecią kadencję na tym stanowisku. Zdecydowano również, że w jednostkach podległych samorządowi dojdzie do jednej zmiany na stanowisku dyrektora.

Burmistrz Końskich, Krzysztof Obratański, który zwyciężył w pierwszej turze wyborów samorządowych, poinformował, że nie przeprowadził żadnych roszad na stanowiskach wiceburmistrza. Dlatego Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński nadal będą pełnili swoje dotychczasowe role. Burmistrz wyraził swoją opinię na ten temat, mówiąc otwarcie, że nie widział powodów do wprowadzenia zmian. Wspominał o Jasińskim i Zielińskim jako doświadczonych samorządowcach, którzy w poprzednich kadencjach doskonale się sprawdzili.

Aby ponownie objąć funkcję wiceburmistrza, Krzysztof Jasiński musiał zrzec się mandatu radnego powiatowego. Przypominamy, że w wyborach do rady powiatu zdobył aż 850 głosów. Jasiński potwierdził, że zrzekł się swego mandatu i zaznaczył, że prawdopodobnie zastąpi go Adrian Pękacz.

Jeśli chodzi o jednostki miejsko-gminne, nastąpiła tylko jedna zmiana – dyrektor Zarządu Obiektów Sportowych i Rekreacyjnych, Zbigniew Stańczyk, odchodzi na emeryturę. Na jego miejsce obowiązki dyrektora przejmie Andrzej Mijas, dotychczasowy zastępca Stańczyka. Burmistrz Obratański zapowiedział, że wkrótce rozpisany zostanie konkurs na stanowisko dyrektora Zarządu Obiektów Sportowych i Rekreacyjnych. Do czasu jego rozstrzygnięcia firmą będzie zarządzał Andrzej Mijas.