Gdzie wybrać się na wakacje

Gdzie wybrać się na wakacje

Wraz z pojawieniem się pierwszych ciepłych dni, coraz częściej myślimy o wakacyjnych podróżach. Pogoda za oknem skłania nas do snucia planów na najbliższy urlop. Choć wiele osób już dawno go zaplanowało, to jednak niejeden stawia na spontaniczność. Decydujemy się na wyjazdy w ostatniej chwili lub planujemy je z niewielkim wyprzedzeniem. Ma to swoje plusy i minusy. Przyjrzyjmy się jednak gdzie możemy wybrać się na wakacje, nawet takie nieplanowane. Szczególna uwagę chcemy zwrócić na stosunkowo bliskie kurorty w Europie, które oferują atrakcyjne ceny.

Wakacje w Bułgarii

Jednym z najpopularniejszych, a zarazem najtańszych kierunków jest Bułgaria. Co roku turyści z Polski, a także innych krajów europejskich przyjeżdżają tu skuszeni piękną pogodą oraz piaszczystymi plażami. Nie ma co ukrywać, wielu przyciągają także niskie ceny pobytu oraz wyżywienia. Przechadzając się uliczkami turystycznych miast takich jak Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg z pewnością usłyszymy wiele języków, w tym polski. Możemy wybrać wycieczkę z biurem podróży, które załatwi wszystko za nas lub samodzielne zorganizowanie wyjazdu. Ta druga opcja jest nieco bardziej oszczędna, choć tak naprawdę wiele zależy od tego jak wszystko zaplanujemy. Z drugiej strony, biura podróży oferują ciekawe możliwości wyjazdu i można trafić na takie, które będą porównywalne ze zorganizowaniem wyjazdu na własną rękę.

Inne kraje europejskie

Oprócz Bułgarii mamy do wyboru jeszcze kilka krajów. Turyści zazwyczaj wybierają Chorwację, Grecję i Hiszpanię, choć w ostatnich latach na znaczeniu zyskała również Turcja. Do pierwszych trzech można bez problemu dotrzeć zarówno samolotem, jak i samochodem. Jeśli zaś chodzi o Turcję duże odległości sprawiają, że wyprawa własnym środkiem transportu nie jest ani przyjemna, ani opłacalna. Lepiej postawić na samolot, a jeśli chcemy zobaczyć wiele miejsc na własną rękę, możemy wypożyczyć samochód na miejscu. Trzeba zresztą przyznać, że jest co oglądać. Piękne plaże tureckiej riwiery to nie jedyna atrakcja. W Turcji znajdziemy również wyjątkowy region jakim jest Kapadocja, czy piękne tarasy z turkusowymi basenami w Pamukkale. W zależności od naszych upodobań oraz możliwości, mamy do wyboru naprawdę wiele ciekawych i przyjemnych miejsc.