Escape room, czyli dobra zabawa dla każdego

Escape room, czyli dobra zabawa dla każdego

Jeżeli jesteś miłośnikiem rozwiązywania różnego rodzaju zagadek i łamigłówek, to escape room jest czymś co na pewno Ci się spodoba. Możemy brać udział w tej grze zarówno osobiście, jak i w sposób elektroniczny. To właśnie od tego drugiego zaczęła się popularność wspomnianych gier, które z czasem znalazły przełożenie na realne pokoje gier. Dzisiaj możemy grać w escape room zarówno na komputerze czy na telefonie jak i w realu. W zależności od upodobań możemy więc wybrać formę, która najbardziej nam odpowiada.

Escape room w wersji elektronicznej

Jeżeli chodzi o grę w wersji elektronicznej znajdziemy bardzo dużo różnych możliwości. Istnieją gry na komputer, które pomagają nam się wczuć w rolę bohatera, który musi uciec z pokoju lub z domu. Istnieją także gry mobilne o bardziej lub mniej zaawansowanej grafice. Do wyboru mamy zarówno gry bezpłatne, jak i te, za które trzeba zapłacić. W przypadku tych drugich są to zazwyczaj znane marki, które oferują wysoką jakość. To właśnie w nich znajdziemy bardzo dobrą grafikę, która będzie prezentować się naturalnie. Z drugiej strony, możemy korzystać z darmowych gier typu escape room, które również potrafią być wciągające. Czekające na nas łamigłówki mogą być łatwiejsze lub trudniejsze, w zależności od poziomu gry.

Escape room w realu

Na podstawie gier elektronicznych, powstałe prawdziwe, realne escape roomy, które cieszą się obecnie ogromną popularnością. Nie zniechęca nawet cena, która przy niewielkiej grupie jest dosyć wysoka. Trzeba jednak przyznać, że zabawa jest bardzo dobra, a my możemy sprawdzić swoje umiejętności w rozwiązywaniu łamigłówek i zagadek pod presją czasu. Ogólnie rzecz biorąc gra polega na tym, że organizator zamyka nas w pokoju na określony okres czasu, zazwyczaj na godzinę, podczas której musimy uwolnić się z pokoju. W tym celu konieczne jest znalezienie klucza lub kodu do drzwi przez rozwiązanie kolejnych zagadek. Escape roomy są pokojami tematycznymi, możemy więc wybrać taki temat, który najbardziej nam będzie odpowiadał.