Weekend na ulicach powiatu koneckiego

Weekend na ulicach powiatu koneckiego

Weekendy to czas kiedy na drodze pojawia się najwięcej samochodów i najwięcej kierowców. Wielu z nich stara się jeździć bezpiecznie i zgodnie z przepisami, tak aby nie spowodować zagrożenia na drodze. Niestety, zdarzają się również kierowcy, którzy regularnie łamią przepisy. Czasami nie prowadzi to do żadnych kolizji, jednak w niektórych przypadkach zdarza się wypadkami. Dlatego też szczególnie w czasie wakacji policja prowadzi w weekendy akcje kontrolowania prędkości, a także stanu pojazdów pojawiających się na drogach. Jak wygląda bilans wypadków i naruszeń przepisów w miniony weekend?

Kontrole prędkości i trzeźwości

Policjanci skupiają się głównie na kontroli prędkości, a także trzeźwości kierowców. Jeśli chodzi o tę pierwszą, największym wykroczeniem w miniony weekend było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 60 km/h. Kierowcę Hyundaia zatrzymano w sobotę w miejscowości Kopaniny. Jego licznik wskazywał 115km/h, co stwarzało realne niebezpieczeństwo na drodze. Kierowca dostał wysoki mandat oraz punkty karne, a także na 3 miesiące zostało mu odebrane prawo jazdy. Jeśli zaś chodzi o kontrole trzeźwości, w Końskich w nocy z niedzieli na poniedziałek skontrolowano kierowcę samochodu, który miał niemal promil alkoholu we krwi.

Akcja „Trzeźwy poranek”

Dnia dzisiejszego, to znaczy w poniedziałek 8.08 w godzinach porannych policja przeprowadziła również akcję „Trzeźwy poranek”. Miała ona na celu zatrzymanie nietrzeźwych kierowców. Kontroli zostało poddanych prawie 580 kierowców, z czego dwóch było nietrzeźwych. Oboje zostali zatrzymani w Stąporkowie. Jeden z kierowców miał we krwi 1,6 promila, natomiast drugi nieco ponad 0,5 promila. Jednocześnie policja apeluje o zachowanie ostrożności i nie wsiadanie za kierownicę w stanie nietrzeźwości.