Weekend pod znakiem pijanych kierowców

Weekend pod znakiem pijanych kierowców

Ostatni weekend był mocno pracowity dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej i podległych komisariatów. Łącznie ukarali oni aż siedmiu nietrzeźwych kierujących, którzy przemieszczali się rowerkiem wodnym, samochodem i rowerami.

Policjanci bardzo często publikują różnego rodzaju oświadczenia czy ostrzeżenia, związane z możliwymi konsekwencjami prowadzenia różnych pojazdów pod wpływem alkoholu. Niestety nie wszyscy biorą sobie to do serca i wsiadają za kółko czy na inny pojazd po spożyciu procentowych napojów. Nie inaczej było w ostatni weekend w Końskich.

Plaga pijanych kierowców w dwa weekendowe dni

Do pierwszego przyłapania doszło przez funkcjonariuszy z Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej, którzy kontrolowali zbiornik wodny w miejscowości Sielpia. Łącznie udało im się ukarać aż siedmiu nietrzeźwych kierujących rowerkami wodnymi. Niechlubnym rekordzistą okazał się być 28-letni mężczyzna, który przemieszczał się rowerkiem z ponad dwoma promilami alkoholu w organizmie.

Zatrzymania dokonali również funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego koneckiej policji. W ich przypadku wykroczenie popełnił mężczyzna kierującym samochodem osobowym marki Nissan, w którego organizmie wykryto alkohol.

Ostatni podobny przypadek miał miejsce w niedzielę, kiedy to policjanci ukarali trzech nietrzeźwych kierowców. Okazało się, że jeden z nich osiągnął bardzo wysoką wartość ponad trzech promili alkoholu w wydychanym powietrzu.