Słuszne podejrzenia koneckich policjantów. Podejrzany o kontrabandę 71-latek przyłapany

Słuszne podejrzenia koneckich policjantów. Podejrzany o kontrabandę 71-latek przyłapany

71-letni mieszkaniec powiatu koneckiego został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeszukali jego samochód i jego pomieszczenia. Ich przeczucia okazały się trafne.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. W ramach swojej służby przebywali w gminie Łopuszno, a w jej trakcie doszło do interwencji, która potwierdziła ich pierwotne przypuszczenia. Sprawa dotyczyła 71-letniego mieszkańca powiatu koneckiego.

Kontrabanda 71-latka. Może mu grozić wysoka kara pieniężna

Policjanci otrzymali informację, że na lokalnym bazarze może znajdować się mężczyzna, który posiada kontrabandę. Po przybyciu na miejsce dostrzegli 71-letniego mężczyznę, który przyjechał na stragan dostawczym volkswagenem. W jego wnętrzu znaleziono ponad 100 paczek papierosów bez polskich banderoli, a także worki z krajanką tytoniową.

Następnie mężczyzna wraz z policjantami udali się na teren powiatu koneckiego, aby dokonać przeszukania jego miejsca zamieszkania. Okazało się, że podejrzany o kontrabandę 71-latek posiadał w mieszkaniu papierosy i tytoń. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie aż 15 kilogramów krajanki, a także 362 paczki papierosów pozbawione polskich znaków akcyzy.

W wyniku przeprowadzonego dochodzenia policjanci wyliczyli, że nielegalne działania mieszkańca powiatu koneckiego mogły doprowadzić do uszczuplenia Skarbu Państwa o kwotę ponad 25 tysięcy złotych. 71-letni mężczyzna może w wyniku tego zostać ukarany wysoką grzywną.