Trwa remont koneckiej drogi powiatowej. Będzie nowa nawierzchnia

Trwa remont koneckiej drogi powiatowej. Będzie nowa nawierzchnia

Prace remontowe na drodze powiatowej w Końskich trwa w najlepsze. Pracownicy wykonuję wyłożenie nowej nawierzchni na odcinku liczącym niemal cztery kilometry (3,967 metrów) na drodze prowadzące z Końskich przez Wąsosz do Czarnej.

Konieczność wyremontowania koneckich dróg powiatowych była jasna od dłuższego czasu. Kilka miesięcy temu okazało się, że będzie to jak najbardziej możliwe. Wszystko za sprawą faktu, że powiat konecki otrzymał wsparcie w wysokości 60% kosztów wykonania prac remontowych.

Prace remontowe idą szybko. Są jednak pewne problemy

Pierwszym z planowanych remontów jest modernizacja nawierzchni na odcinku Końskie – Wąsosz – Czarna, której całkowita wartość wyniesie 2,87 mln złotych. Chodzi o wyłożenie nowej jezdni na odcinku prawie czterech kilometrów. Pozostałe 40% kosztów prac remontowych zostanie po równo rozdzielone na włodarzy gminy Końskie i starostwo powiatowe.

Bardzo dużym plusem całej inwestycji jest to, że prace remontowe odbywają się w bardzo szybkim tempie. Dzięki temu z niemal całą stanowczością można stwierdzić, że modernizacja nawierzchni zakończy się zgodnie z planem i nie będzie potrzebne przedłużanie terminu oddania drogi.

Z drugiej jednak strony mieszkańcy zwracają uwagę, że w pewnych momentach nowa nawierzchnia została wyłożona zdecydowanie zbyt blisko głębokiego rowu. Dzieli ją od niego zaledwie kilkanaście centymetrów. Niektórzy uważają, że może to grozić nawet spadnięciem samochodów do rowu w przypadku chwili nieuwagi.