Policjantki z Końskich spotkały się z dziećmi w Sielpi

Policjantki z Końskich spotkały się z dziećmi w Sielpi

Dzieci przebywające w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Sielpi miały możliwość wzięcia udziału w przydatnym spotkaniu. Pojawiły się u nich policjanci z koneckiego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji.

W spotkaniu z uczestnikami letniego wypoczynku w Sielpi spotkały się podkom. Sylwia Sobczyńska i st. sierż. Marta Przygodzka z Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Najmłodsi jako grupa docelowa nie zostali wybrani przypadkowo, a w ten sposób mogły się dowiedzieć wielu ciekawych i interesujących tematów.

Policjantki omówiły z dziećmi najważniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa

W trakcie spotkania policjantki opowiedziały dzieciom w przystępny sposób o tym, jak należy się odpowiednio zachowywać podczas letniego wypoczynku nad wodą. Dodatkowo wspomniały one o tak podstawowych zasadach, jak prawidłowe poruszanie się po drogach.

Kolejnym celem obecnych na spotkaniu policjantek było ponowne omówienie kwestii bezpieczeństwa. Przypomniały one o numerach telefonów do służb ratunkowych, które w wielu sytuacjach mogą okazać się nieocenione. Najmłodsi mogli także wejść do radiowozu i poznać jego wnętrze, a także dowiedzieć się ciekawych historii.

Zainteresowanie spotkaniem było bardzo duże, czego dowodem była chętna interakcja najmłodszych z policjantkami. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.