Co zobaczyć w Końskich

Co zobaczyć w Końskich

Końskie są stosunkowo niewielkim miastem, można by więc pomyśleć, że nie mają do zaoferowania nic ciekawego. Ruch turystyczny jest tutaj stosunkowo niewielki, ale jak się okazuje w samym mieście, jak i jego okolicach możemy znaleźć wiele ciekawych perełek architektury i nie tylko. Na odwiedzenie zasługują znajdujące się tutaj pałace, a także inne zabytki. Do atrakcji turystycznych Końskich można zaliczyć także miejsca znajdujące się na łonie natury. Poniżej zamieszczamy krótki przewodnik po miejscach, które warto zobaczyć będąc w Końskich lub w pobliżu.

Kompleks pałacowy w Końskich

Chyba najciekawszym miejscem w Końskich, które przyciąga najwięcej osób jest zabytkowy zespół parkowo-pałacowy. To tutaj możemy wybrać się na przyjemny spacer po rozległym parku, a przy okazji podziwiać architekturę pałacu. Ta jest dość nietypowa, gdyż pałac składa się z dwóch skrzydeł, które połączone tworzyłyby formę podkowy. Tworzyłyby, gdyż tak nigdy się nie stało – korpus główny pałacu nigdy nie został wybudowany, a dwa skrzydła pozostały oddzielnymi budynkami, co nadaje pałacowi niezwykły charakter. Pałac znajduje się w otoczeniu przepięknego parku. Może on być dobrym miejscem na spacery, ale możemy również podziwiać w nim kolejne budowle. Na największą uwagę zasługuje Oranżeria Egipska. Budynek ten powstał na podstawie budowli egipskich i jego fasada ozdobiona jest hieroglifami oraz posągami faraonów. To niezwykłe miejsce, które zdecydowanie warto zobaczyć. Poza tym, będąc w parku pałacowym warto obejrzeć również dwie inne budowle – Świątynię Grecką oraz Domek Wnuczętów.

Inne atrakcje turystyczne Końskich

Chociaż wspomniany wyżej kompleks parkowo-pałacowy jest największą atrakcją Końskich i to właśnie on przyciąga największą liczbę turystów, to w okolicach istnieje jeszcze kilka miejsc godnych uwagi i poświęcenia im chociaż paru chwil. Będzie do nich należało między innymi muzeum „Polskie Drogi”. Znajdziemy w nich samochody używane na polskich drogach na przestrzeni lat. Wśród nich między innymi samochód dawnej Milicji, stary kamper, a także wiele innych modeli. Muzeum to przypadnie do gustu zarówno większym, jak i mniejszym fanom motoryzacji i nie tylko.