Sympatyczna akcja w Końskich. Przebrane za policjantów dzieci rozdawały odblaski

Sympatyczna akcja w Końskich. Przebrane za policjantów dzieci rozdawały odblaski

Do bardzo sympatycznej, ale i edukacyjnej akcji doszło w środę w Końskich. Funkcjonariusze miejscowej komendy zaangażowali najmłodszych do akcji „Świeć przykładem”, a w jej ramach dzieci spotykały na ulicach mieszkańców i rozdawały im odblaski.

W akcji wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 6 w Końskich. Towarzyszyły im nauczycielki oraz dyrektor placówki Małgorzata Dąbrowska. Akcja zaczęła się od wspólnej zabawy i przejażdżki policyjnymi wozami na placu przed budynkiem KPP i zwiedzania dużego radiowozu napędzanego silnikiem elektrycznym. W ten sposób dzieci przypomniały sobie, jak zachowywać się w pobliżu przejść dla pieszych.

Szczytny cel akcji z udziałem młodych policjantów

Kolejnym krokiem było przejście grupy dzieci z opiekunami na teren koneckiego bazaru. W drodze młodzi policjanci rozdawali dorosłym różnego rodzaju odblaski. Akcja przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze, a jej cel uświadomił mieszkańcom, że zachowanie bezpieczeństwa na drodze jest bardzo ważne.

Koneccy policjanci poinformowali, że głównym celem środowej akcji w Końskich była popularyzacja wyposażenia się w odblaskowe elementy już od najmłodszych lat. W ten sposób nie tylko zadbamy o swoje bezpieczeństwo, ale także damy możliwość innym uczestnikom ruchu do dostrzeżenia nas w trudnych warunkach.

Termin akcji został wybrany nieprzypadkowo. Dni są coraz krótsze, a niebawem nadejdzie Dzień Wszystkich Świętych, w trakcie którego corocznie na ulicach jest znacznie większy ruch. Mając to na uwadze, rozdawanie odblasków, które do akcji dostarczyła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych miało sprawić, że mieszkańcy, ale i same dzieci docenią korzyści, jakie zapewnia noszenie tych elementów na swojej garderobie w godzinach wieczornych.