Symboliczny krok dla nowej siedziby Straży Pożarnej w Końskich

Symboliczny krok dla nowej siedziby Straży Pożarnej w Końskich

Aktualnie powstający obiekt Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich został symbolicznie zaznaczony przez wbudowanie w jedną z jego ścian kamienia węgielnego pochodzącego z Bazyliki Świętego Floriana w Krakowie, znanego jako patrona strażaków. Do fundamentów budynku dodano także kapsułę czasu, zawierającą akt erekcyjny, egzemplarz miejscowej gazety oraz fotografie.

Zlokalizowana przy ulicy Warszawskiej, w bliskim sąsiedztwie szkoły branżowej, nowa hala dla strażaków rośnie w oczach. Nadbrygadier Krzysztof Hejduk, pełniący funkcję zastępcy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, podkreślił szybki postęp prac budowlanych.

– Kilka miesięcy temu przeprowadziłem inspekcję na tym terenie. W owym czasie było to jeszcze niezagospodarowane pole, teraz natomiast budowa już sięga drugiego piętra – zauważył. Dodał również, że inwestycja jest częścią programu modernizacji służb mundurowych planowanego na lata 2022-25 i jest jednym z kilkudziesięciu projektów w ramach Państwowej Straży Pożarnej.

Komenda Główna udostępniła projekt nowej strażnicy, dzięki czemu nie było konieczności przeznaczania dodatkowych funduszy na opracowywanie nowego projektu architektonicznego. Wskazał, że podobne budynki zostały już wybudowane w innych miastach, takich jak Ryki czy Legnica.

Podczas ceremonii był obecny poseł Krzysztof Lipiec, reprezentujący kielecki okręg PiS. Wyraził on przekonanie, że nowy obiekt straży pożarnej znacznie zwiększy poziom bezpieczeństwa w regionie.