Święta w Końskich pełne atrakcji – Jarmark Bożonarodzeniowy otwarty

Święta w Końskich pełne atrakcji – Jarmark Bożonarodzeniowy otwarty

W Końskich, na miejscowym rynku, można w tym weekendzie zaspokoić zarówno podniebienie jak i zachcianki na unikalne prezenty. Odbywa się tu bowiem II Edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego. W ofercie odnajdziemy rękodzieła, produkty lokalnych rzemieślników, świąteczne ozdoby, grzane wino a także pyszności prosto z domowej spiżarni. To wszystko możemy nabyć podczas świątecznej imprezy, której inauguracja odbyła się pod dźwięki koncertu.

Początek jarmarku zaznaczyły wydarzenia na specjalnie przygotowanej scenie, położonej na jednym z krańców rynku. Obok niej utworzono Bożonarodzeniową Szopkę, gdzie swoje miejsce znalazły nawet żywe gryzonie. Rozpoczęcie jarmarku to koncert, którym kierowała Anna Wiaderna, przy wsparciu pracowników Koneckiego Centrum Kultury. Na występ zaproszeni zostali również artyści z różnych studiów piosenki: Solo oraz Vocalove, chór PSM I st. z Końskich, chór UTW oraz Marek Werens. Oficjalnego otwarcia bazaru dokonał burmistrz Końskich – Krzysztof Obratański.

Podczas uroczystości, burmistrz miasta i gminy Końskie, Krzysztof Obratański, podziękował wszystkim wystawcom za chęć wzięcia udziału w świątecznym kiermaszu i prezentacji swojej oferty. Zachęcił również mieszkańców do skorzystania z oferty „magicznych budynków” oraz do udziału w świątecznych spotkaniach.