Siódma edycja Koneckich Dni Kultury Chrześcijańskiej zakończona rodzinny festynem

Siódma edycja Koneckich Dni Kultury Chrześcijańskiej zakończona rodzinny festynem

Dzięki końskiej parafii zajmującej się kultem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, 23 czerwca, ostatnia niedziela miesiąca, była dniem pełnym zabawy dla całych rodzin. W ramach obchodów finału Koneckich Dni Kultury Chrześcijańskiej przeprowadzono festyn, który obfitował w różnego rodzaju atrakcje, w tym loterię z interesującymi nagrodami do wygrania. Scena była domeną dla zespołów Gospel Radom i Prefekt, które zapewniły muzyczną oprawę tego dnia. Przygotowujemy materiał filmowy z tego wydarzenia, który niebawem pojawi się na naszym portalu.

Wszyscy, którzy pojawili się na festynie, mogli skosztować różnorodności dań serwowanych w strefie gastronomicznej przez cały okres trwania wydarzenia. Organizatorzy zapewnili uczestnikom gorące posiłki, takie jak sarnina czy dziczyzna, a także ciasta oraz napoje, wśród których znalazły się kawa, herbata i woda – wszystko to za symboliczną opłatę jednego złotego.

Ks. Tomasz Janicki, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich, podkreśla, że jest to już siódma odsłona Koneckich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Inspiracją do tej inicjatywy były różne okoliczności, ale najważniejszym motywem jest pragnienie ludzi do wspólnego spędzania czasu, dobrze się bawiąc i czując się przy tym dobrze. To właśnie daje im ta inicjatywa, przy której sam proboszcz przyznaje, że doskonale się bawi.