49-latek z 2,5 promilami alkoholu, bez OC i zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany w Bedlnie

49-latek z 2,5 promilami alkoholu, bez OC i zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany w Bedlnie

We wtorek drogówka z Końskich zatrzymała mężczyznę, który mimo wysokiego stanu upojenia alkoholowego oraz braku ubezpieczenia OC, prowadził volkswagena przez Bedlno. 49-letni mieszkaniec gminy Końskie miał w swoim organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z koneckiej jednostki, pełniący służbę w Bedlnie, postanowili poddać kontrolce kierującego osobowym volkswagenem. Kierowcą okazał się 49-latek – mieszkaniec gminy Końskie. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Policjanci odkryli również, że nie jest to jedyny przewinienie kierowcy. Jak się okazało, mężczyzna ma na swoim koncie aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, volkswagenem, którym poruszał się 49-latek, nie było objęte ważnym ubezpieczeniem OC – relacjonuje sierżant Krzysztof Bernat, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Teraz 49-latek będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem. Oprócz wielotysięcznej kary finansowej, mężczyźnie grozi też kara do 5 lat pozbawienia wolności.