Prezentacja postulatów proobywatelskich przez Pawła Kukiza na konwencji PiS

Prezentacja postulatów proobywatelskich przez Pawła Kukiza na konwencji PiS

Paweł Kukiz, lider partii Kukiz’15, zadeklarował, że podczas sobotniej konwencji partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) zaprezentuje swoje proobywatelskie postulaty. Podkreśla on, że warunkiem jego startu w wyborach z list Zjednoczonej Prawicy była zgoda na realizację przedstawianego przez niego programu.

Konwencja odbędzie się w sobotę w mieście Końskie, na terenie województwa świętokrzyskiego. Planowany jest tam pokaz elementów programu wyborczego partii PiS.

Na liście uczestników tego wydarzenia znajduje się m.in. Paweł Kukiz, który niedawno dołączył do Zjednoczonej Prawicy jako jej koalicjant. Lider Kukiz’15 zamierza wykorzystać to spotkanie do prezentacji swoich proobywatelskich postulatów, które są dla niego fundamentem działalności politycznej od blisko ćwierć wieku.

W trakcie konwencji Kukiz planuje skupić się na jednym z najważniejszych punktów swojego programu – zmianie obecnej ordynacji wyborczej. Jego zdaniem, najistotniejszą kwestią jest wprowadzenie do programu PiS zmian w ordynacji wyborczej do Sejmu. Chciałby, aby przyjęto model mieszany, w którym 230 mandatów pochodziłoby z jednomandatowych okręgów wyborczych, a kolejne 230 z list partyjnych.