68-latek potrącił 14-latka na przejściu dla pieszych w Końskich. Ukarała go Policja

68-latek potrącił 14-latka na przejściu dla pieszych w Końskich. Ukarała go Policja

W mieście Końskie doszło do zdarzenia drogowego, w którym poszkodowany został 14-letni chłopiec. Chodzi o incydent, do którego doszło na przejściu dla pieszych znajdującym się na ulicy Polnej. Dziecko zostało potrącone przez 68-letniego kierowcę volkswagena polo, który nie zastosował się do przepisów ruchu drogowego i nie ustąpił mu pierwszeństwa.

Informacje na ten temat przekazał Krzysztof Bernat, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Z jego relacji wynika, że do zdarzenia doszło o godzinie 7:00 rano. Mimo powagi sytuacji, na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało – podkreślił rzecznik prasowy.

Niestosowanie się do zasad ruchu drogowego i brak szacunku dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego nie pozostały bez konsekwencji dla 68-latka. Kierujący pojazdem volkswagen polo otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych. Wydarzenie to nie wpłynęło negatywnie na płynność ruchu w mieście – na ulicy Polnej, gdzie doszło do incydentu, nie ma obecnie utrudnień. W pobliżu miejsca zdarzenia zlokalizowana jest Szkoła Podstawowa nr 2.