Kilka dni intensywnej pracy policjantów w powiecie koneckim skutkuje zatrzymaniem sześciu poszukiwanych

Kilka dni intensywnej pracy policjantów w powiecie koneckim skutkuje zatrzymaniem sześciu poszukiwanych

Podczas weekendowego okresu, w powiecie koneckim funkcjonariusze prawa zdołali aresztować sześć osób, które były wcześniej poszukiwane przez prawo. Osoby te zostaną przetrzymywane w areszcie przez najbliższe kilka dni. Aresztowania zostały dokonane w ciągu trzech dni, rozsiane po różnych gminach regionu.

Niedziela przyniosła pierwsze zatrzymanie na stacji paliw w Radoszycach. Miejscowy 47-letni mężczyzna został rozpoznany przez stróżów prawa z lokalnej jednostki policyjnej. Mężczyzna był poszukiwany na mocy nakazu sądu rejonowego do odbycia zastępczej kary aresztu trwającej 15 dni. Kara ta była konsekwencją wykroczeń porządkowych mężczyzny.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce kilka godzin później, w miejscowości Ruda Pilczycka, należącej do gminy Słupia Konecka. Ten sam patrol policjantów aresztował 23-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna ten spędzi najbliższe 24 dni za kratami, konsekwencją wcześniejszych niecnych czynów.

W Adamowie, wchodzącym w skład gminy Smyków, patrol Wydziału Kryminalnego z jednostki koneckiej zatrzymał kolejnego poszukiwanego. W tym przypadku 46-letni mężczyzna odbywać będzie karę 8-miesięcznego pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko wolności.

Końcowe zatrzymanie miało miejsce w Końskich. Miejscowy 23-latek został aresztowany na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Końskich. Kara aresztu wynosi 15 dni i jest następstwem zarzutów dotyczących kradzieży, niewykonywania poleceń funkcjonariuszy oraz innych wykroczeń porządkowych.