Zmiany w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Końskich: Planowana modernizacja przyniesie utrudnienia dla pacjentów

Zmiany w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Końskich: Planowana modernizacja przyniesie utrudnienia dla pacjentów

W nadchodzących miesiącach pacjenci Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) w szpitalu w Końskich mogą spodziewać się licznych niedogodności. Wszystko przez planowaną na najbliższe półrocze modernizację oddziału, której początek zaplanowano na czerwiec.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich jest posiadaczem dofinansowania w wysokości 14 milionów złotych z Funduszu Medycznego, przeznaczonego na remont SOR-u. Obecnie trwa etap wyboru firmy budowlanej, która przeprowadzi te prace. Rozpoczęcie modernizacji planowane jest na czerwiec bieżącego roku, natomiast zakończenie prac jest przewidywane na grudzień 2024 roku.

Trzyetapowy proces modernizacji obejmie rejestrację, obszar segregacji, obszar resuscytacyjny, salę operacyjną, salę gipsową oraz pracownię RTG przy SOR. Jak poinformował ZOZ Końskie w oficjalnym komunikacie: „W związku z tym zamknięty będzie dostęp do SOR od strony podjazdu karetek, a także wyłączona z użytkowania będzie winda z parkingu. Wejście do SOR dla pacjentów poruszających się samodzielnie będzie schodami od strony parkingu, a dla karetek i osób niepełnosprawnych podjazdem w części dojazdowej. Zapewniony będzie przejazd karetek przez wiatę. Przy wejściu zostanie zorganizowany tymczasowy punkt rejestracji, który będzie kierował pacjentów w stronę Nocnej i Świątecznej Opieki Lekarskiej, ambulatorium dziecięcego lub do miejsca triażowania zlokalizowanego tymczasowo w obszarze konsultacyjnym.”

Drugi etap modernizacji obejmie przede wszystkim część konsultacyjną gabinetów: pediatrycznego oraz Nocnej i Świątecznej Opieki Lekarskiej.