Jest porozumienie. W koneckim „Sześciogrodzie” pojawi się świetlica

Jest porozumienie. W koneckim „Sześciogrodzie” pojawi się świetlica

Mieszkańcy sześciu miejscowości w powiecie koneckim, które tworzą „Sześciogród” już niebawem będą mieli możliwość korzystania z nowych aktywności i form rekreacji. Wszystko za sprawą budowy świetlicy, o którą apelowały osoby mieszkające w tych sześciu miejscowościach. Poznaliśmy szczegóły planowanej inwestycji.

Porozumienie dotyczące budowy świetlicy nastąpiło na skutek uzyskania działki, a także osiągnięcia porozumienia z sołtysami sześciu miejscowości. Co najważniejsze, działania zmierzające ku powstaniu tego miejsca podjęte będą bardzo szybko, bowiem jeszcze w 2021 roku na działce mają się pojawić pierwsze oznaki zagospodarowania terenu w postaci altany.

Mieszkańcy „Sześciogrodu” dopięli swego

Przedmiot realizowanej inwestycji pojawi się w miejscowości Piła. Stało się to możliwe dzięki pozyskaniu przez gminę Końskie działki od Regionalnych Lasów Państwowych. W ten sposób już w przyszłym roku z wszelkich możliwości, jakie będzie oferowała świetlica będą mogli korzystać mieszkańcy miejscowości Czerwony Most, Piła, Koczwara, Pomyków, Szabelnia i Górny Młyn.

Wraz z pomysłem dotyczącym budowy świetlicy mieszkańcy zaznaczyli ponadto, że dodatkowo można byłoby wybudować nowy budynek Ochotniczej Straży Pożarnej. Decyzją przewodniczącego Rady Miasta w Końskich nie jest to w ogóle jednak potrzebne.

Świetlica ma powstać w 2022 roku

Osiągnięcie porozumienia z władzami gminy spotkało się z zadowoleniem ze strony sołtysów „Sześciogrodu”. Mieszkańcy od dłuższego czasu wskazywali na konieczność pojawienia się obiektu, w którym będą mogli się spotykać i integrować. Łącznie na pozyskanej działce powstaną trzy obiekty.

Planowane elementy mają się wkomponować w układ działki, której położenie jest niezwykle atrakcyjne z punktu widzenia mieszkańców. Do zakończenia inwestycji ma dojść w 2022 roku. W międzyczasie zabezpieczone zostaną niezbędne środki w budżecie, pozwalające zrealizować inwestycję.