Gry dla małych i dużych

Gry dla małych i dużych

Gry i zabawy to coś co przyciąga naszą uwagę, niezależnie od wieku. Zarówno dzieci, jak i nastolatki, a także dorośli, chętnie poświęcają czas na różnego rodzaju formy rozrywki. Może to być uprawianie różnych sportów, ale również spędzenie wspólnie dnia czy wieczoru poświęconego na grę lub zabawę zaproponowaną przez jedno z nas. Jeśli chodzi o dorosłych, bardzo dużą popularnością cieszą się planszówki, dzięki którym możemy naprawdę przyjemnie spędzić czas w gronie rodziny czy przyjaciół. Dlaczego są one tak popularne?

Popularność gier planszowych

Istnieją zarówno gry planszowe dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wśród dzieci cieszą się one popularnością, gdyż często przedstawiają bohaterów ulubionej kreskówki, czy bajki. Dlatego dziecko chętnie bawi się w jedną z zabaw, w które może wcielić się w jego postać lub ułożyć ją na przykład na puzzlach. Jeśli zaś chodzi o dorosłych, popularność gier planszowych wiąże się między innymi z tym, że w ten sposób można przyjemnie spędzić czas z przyjaciółmi. Jest to też dobry wstęp do nawiązania nowych znajomości, a także lepszego poznania osób, z którymi na co dzień widzimy się jedynie na innym gruncie, niekoniecznie tym rozrywkowym.

Planszówki, czy gry wideo

Niejedna osoba zastanawia się jednak czy nie lepsze od planszówek są gry wideo. W przypadku dzieci odpowiedź nasuwa się sama – nie chcemy, aby już od najmłodszych lat przyzwyczajały się one do gier na komputerze, czy na konsoli. Oczywiście, możemy zrobić wyjątek i pograć całą rodziną, jednak nie powinien być to codzienny zwyczaj. Co jednak możemy powiedzieć o dorosłych? Czy lepsze będą planszówki, czy gry wideo? W opinii wielu osób, zdecydowanie lepsze są planszówki, gdyż pozwalają one na wspólne przyjemne spędzenie czasu z przyjaciółmi. Podkreślają to szczególnie osoby, które przez cały dzień pracują przy komputerze i gry wideo zwyczajnie męczą je po całym dniu spędzonym przed ekranem. Niektórzy twierdzą jednak, że gry wideo oferują dużo więcej możliwości i również pozwalają na komunikację z przyjaciółmi, tyle że elektroniczną. Można jednak wypracować pewien kompromis i od czasu do czasu zagrać w planszówkę, a od czasu do czasu w ulubioną grę wideo.