Wiesław Malicki nie będzie już radnym. Kto na jego miejsce?

Wiesław Malicki nie będzie już radnym. Kto na jego miejsce?

Rada Miasta i Gminy Końskie ma o jednego radnego mniej. Chodzi o Wiesława Malickiego, którego sąd uznał za kłamcę lustracyjnego. Osoba z takim wyrokiem nie może być już radnym, dlatego potrzebny jest ktoś na jego miejsce. Wszystko wskazuje na to, że będzie to Katarzyna Serek.

Wiesław Malicki stracił mandat. Decyzja jest nieodwołalna

Zgodnie z wyrokiem sądu w Krakowie, radny stracił bierne prawo wyborcze. Sprawą zajął się komisarz wyborczy, który ogłosił wygaszenie mandatu. Oznacza to, że Wiesław Malicki nie będzie już radnym miejskim i potrzebny jest ktoś na jego miejscem.

Konieczne jest stworzenie listy kandydatów na miejsce radnego, który właśnie utracił mandat. Każda osoba, która znajdzie się na tym wykazie, będzie musiała spełniać określone kryteria. Przede wszystkim musi być mieszkańcem Końskich.

Kto jest faworytem?

Choć jest kilka osób, które mogłyby wejść na miejsce Wiesława Malickiego, to jest jeden fawory. A właściwie faworytka. Mowa o Katarzynie Serek, która będzie mogła przyjąć mandat jeszcze przed końcem tego roku. Sesję budżetową zaplanowana na dzień 28 grudnia i to wtedy będzie możliwość złożenia ślubowania.

Jeśli rzeczywiście sprawy potoczą się w ten sposób, to Katarzyna Serek przystąpi do uroczystego ślubowania i już w ten sam dzień stanie się radną. Nie ma jednak jeszcze pewności co do tego, jaki będzie finał tego zamieszania.