Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności: Miejsce naukowych eksperymentów w Końskich

Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności: Miejsce naukowych eksperymentów w Końskich

Nazywane są „małymi Centrami Edukacji Kopernik”, miejsca gdzie można przeprowadzać samodzielnie doświadczenia naukowe przy użyciu kilkunastu stacji badawczych. W mieście Końskie, niedawno otwarto już czwartą tego typu placówkę w regionie – Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności. Pierwsi odwiedzający mieli okazję przetestować swoje umiejętności naukowe, realizując różne eksperymenty.

Miejsce to, jak sugeruje nazwa, jest miejscem, gdzie powinny znajdować się konkretne części ludzkiego ciała. Jednak nie dla każdego takie informacje były dotychczas oczywiste lub znane.

Liliana Pietrzak, młoda uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich, z uśmiechem na twarzy opisuje jedno z doświadczeń: – Nie mogliśmy dopasować wątroby i próbowaliśmy umieścić ją na dole, a potem okazało się, że powinna być na górze – relacjonuje dziewczyna.

Wszystko to pokazuje jak wartościowe są takie miejsca dla edukacji młodych ludzi. Dzięki Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich z pewnością lepiej zrozumieli już budowę ciała człowieka, a to tylko jeden z wielu możliwych eksperymentów do przeprowadzenia.