IV Rajd Profilaktyczny – Połączenie edukacji i zabawy dla uczniów z powiatu koneckiego

IV Rajd Profilaktyczny – Połączenie edukacji i zabawy dla uczniów z powiatu koneckiego

Młodzież ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu koneckiego, wraz z uczniami Prywatnej Szkoły Podstawowej z Końskich, miała okazję aktywnie spędzić ostatni czwartek podczas IV Rajdu Profilaktycznego do Górnego Młyna. Organizatorzy postarali się, aby młodzi ludzie mogli skorzystać z interesujących prezentacji i ciekawych atrakcji.

Wszystko rozpoczęło się w Parku Miejskim w Końskich, przy fontannie. Tutaj uczestników rajdu przywitała i przekazała niezbędne informacje organizacyjne Dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, Urszula Przygodzka. Następnie wszyscy udali się do Górnego Młyna.

„Plan zakłada marsz do Górnego Młyna. Czeka nas tam pokaz gaszenia pożaru, której towarzyszyć będzie prelekcja przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej. Na pewno również policja podzieli się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa. Przygotowaliśmy także namiot profilaktyczny, gdzie zaprezentowane zostaną różne materiały edukacyjne. Na koniec, uczestnicy będą mieli okazję do pieczenia kiełbasek” – mówiła Urszula Przygodzka, dyrektor PCPR w Końskich.

Wśród uczestników rajdu znaleźli się zarówno uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu koneckiego, niezależnie od tego, czy były to szkoły prywatne czy publiczne, jak i uczniowie z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Końskich. Na trasę rajdu wyruszyli również mieszkańcy lokalnego Domu Pomocy Społecznej.

Górny Młyn kusił uczestników licznymi atrakcjami. Oficerowie z Komendy Powiatowej Policji w Końskich demonstrowali alkogogle i atrapy narkotyków. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej zaprezentowali pokaz gaszenia pożaru, a ratownicy z Zakładu Doskonalenia Zawodowego z Końskich przygotowali sesję nauki ratownictwa. Wszyscy mieli również okazję wspólnie upiec kiełbaski i integrować się podczas wspólnej uczty.