Groźne potrącenie kobiety w Gowarczowie. Sprawcą pijany kierujący bez prawa jazdy

Groźne potrącenie kobiety w Gowarczowie. Sprawcą pijany kierujący bez prawa jazdy

Do groźnego zdarzenia doszło w ostatni poniedziałek w godzinach popołudniowych w Gowarczowie w powiecie koneckim. 23-letni motocyklista, będący pod wpływem alkoholu i nie mający uprawnień do kierowania potrącił 46-letnią kobietę. Piesza trafiła do szpitala, a policja rozpoczęła postępowanie.

Starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich wyjaśniła, że zgodnie ze wstępnymi ustaleniami do zdarzenia doszło na ulicy Wyzwolenia. Sprawcą była 23-letni mężczyzna, który przemieszczał się ulicą na motocyklu.

Wjechał na chodnik i potrącił pieszą. Na szczęście nic się jej nie stało

Kierujący motocyklem marki Honda potrącił kobietę, która prawidłowo poruszała się po chodniku. Zaraz po tym mężczyzna porzucił swój pojazd, a następnie oddalił się od miejsca zdarzenia. Najpewniej chciał w ten sposób spróbować uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie.

Niedługo później jednak funkcjonariusze policji zdołali odnaleźć 23-latka i go zatrzymać. Niezbędne badanie wykazało, że w jego organizmie był promil alkoholu. Jakby tego było mało, w toku czynności policjanci ustalili, że zatrzymany kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Poszkodowania 46-letnia kobieta została zabrana do szpitala, jednak na szczęście nie stało się jej nic poważnego. Po przeprowadzeniu konsultacji medycznej została wypisana do domu. Konecka policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.