Góry i morze, czyli niezapomniane wakacje w Turcji

Góry i morze, czyli niezapomniane wakacje w Turcji

Turcja to kraj, w którym znajdziemy wiele różnorodności. Na ulicach bez problemu zauważymy osoby reprezentujące różne kultury i różne religie. Turcja to również kraj bardzo urozmaicony jeśli chodzi o krajobrazy. Jednym z ciekawszych miejsc jest południowa część kraju, a konkretniej wybrzeże. W wielu miejscach będąc na plaży możemy jednocześnie podziwiać widoczne w oddali góry. Dzieli je od morza jedynie kilkadziesiąt kilometrów, jest więc co podziwiać. Miejsca takie z pewnością szczególnie przypadną do gustu tym, którzy lubią zarówno wędrówki górskie, jak i relaks na plaży.

Góry w Turcji

Na południu Turcji możemy podziwiać ciągnące się przez wiele kilometrów pasmo górskie Taurus. Lokalni mieszkańcy raczej nie chodzą po górach, dlatego też nie ma tutaj szlaków turystycznych. Jeżeli chcemy wybrać się w góry warto więc zabrać ze sobą podstawowy sprzęt. Gdzieniegdzie, szczególnie blisko miejsc turystycznych, znajdziemy wydeptane ścieżki górskie, które pomogą nam w orientacji. Kiedy uda nam się wspiąć odpowiednio wysoko, nagrodą będzie wspaniały widok rozciągający się na obie strony. Najpiękniej jednak będzie się z tej wysokości prezentować morze, nad które możemy wybrać się na następnym etapie naszej wycieczki.

Morze w Turcji

Kolejna atrakcja turystyczna to właśnie plaża i morze. Trzeba przyznać, że ma ono piękny kolor i kiedy jest spokojne możemy podziwiać czystą przejrzystą wodę. Plaże są tutaj często kamieniste lub pokryte ciemnym piaskiem. Jeśli jednak udamy się w jedno z typowych miejsc turystycznych, będziemy mogli wypoczywać na plaży pokrytej jasnym piaskiem, który najprawdopodobniej został tam przywieziony. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, z wielu plaż rozciąga się piękny widok z jednej strony na morza, a z drugiej strony na góry, z pewnością będzie to więc miło i przyjemnie spędzony czas w otoczeniu przyrody.