Pijani kierowcy na drogach gminy Radoszyce: Policja zatrzymuje trzech mężczyzn

Pijani kierowcy na drogach gminy Radoszyce: Policja zatrzymuje trzech mężczyzn

Pijani kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa osób poruszających się po drogach. Nawet niewielka dawka alkoholu w organizmie może wpływać na zdolności koncentracji i szybkość reakcji, co może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Właśnie takie osoby zostały zatrzymane przez policjantów z gminy Radoszyce w miniony weekend – trzech mieszkańców tej miejscowości, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze służący w Komisariacie Policji w Radoszycach nie tolerują jakichkolwiek naruszeń praw związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzień w dzień przeprowadzają liczne kontrole drogowe, które często kończą się zatrzymaniem nietrzeźwych kierowców.

W sobotnią noc, tuż po północy, funkcjonariusze z radoszyckiego komisariatu zatrzymali 25-letniego kierowcę citroena, który przekroczył dopuszczalną normę alkoholu we krwi, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieroztropne decyzje będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.

Nieco później, również w nocy, policjanci skontrolowali 41-letniego mieszkańca Radoszyc, który prowadził motocykl marki Yamaha. Test alkomatem wykazał, że mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. On również będzie musiał stawić się przed sądem i odpowiadać za swoje czyny. Co więcej, stracił prawo jazdy oraz motocykl o wartości około 16 000 złotych, który został mu zabezpieczony na mocy obowiązujących przepisów.