Mundurowi z KPP w Końskich ukarali czterech kierowców za rażące przekroczenie prędkości w obszarach zabudowanych

Mundurowi z KPP w Końskich ukarali czterech kierowców za rażące przekroczenie prędkości w obszarach zabudowanych

Od piątku, na drogach Powiatu Końskiego, służby policyjne podjęły intensywną akcję mającą na celu poprawę bezpieczeństwa. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali czterech piratów drogowych, którzy zdecydowanie przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w miejscach zabudowanych. Zostały im nałożone surowe sankcje finansowe i stracili oni prawo jazdy na trzy miesiące.

W piątek rano, kontrolując ruch drogowy w Rogowie przy ulicy Partyzantów, policja zatrzymała kierowcę mercedesa. Mężczyzna ten, w wieku 54 lat, jechał z prędkością 105 km/h tam, gdzie ograniczenie wynosiło jedynie 50 km/h. Za takie lekceważenie przepisów ruchu drogowego, został ukarany mandatem w kwocie 1500 zł oraz otrzymał 13 punktów karnych.

Tego samego dnia, na terenie Nowego Kazanowa przy drodze krajowej nr 42, policja zatrzymała do kontroli kierowcę hyundaia. Ten 45-latek, swoim zachowaniem na drodze, znacznie przekraczając prędkość dopuszczalną w obszarze zabudowanym – aż do 112 km/h, naraził siebie i innych uczestników ruchu na poważne niebezpieczeństwo. Za swoją nieodpowiedzialność, został ukarany mandatem w kwocie 2000 zł oraz obciążony karą 14 punktów karnych.

Gdy nadszedł sobotni dzień, na ulicy Kieleckiej w Końskich, mundurowi zatrzymali kierującego BMW, który miał 33 lata. Jechał on z prędkością 105 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie wynosiło 50 km/h. Za taki wybryk, został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz otrzymał 13 punktów karnych.